Banka Botërore me 365 milionë dollarë synon krijimin e vendeve të punës në Kosovë

Bordi i Drejtorëve Ekzekutivë të Grupit të Bankës Botërore diskutoi sot “Kornizën e re të Partneritetit…

Bërnabiqi e falënderon Qipron për votën kundër Kosovës për procedurat drejt Këshillit Evropës

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, e ka falënderuar sot, ambasadorin e Qipros, për votën e tyre…

Qindra flamuj ukrainas ia bllokojnë rrugën ambasadorit rus

Një instalim i madh që përfaqësoi krimet e rusëve në Ukrainë bllokoi rrugën e ambasadorit të…

“Do të bëj masakër më zi se në Mlladenovc”, kërcënimi i 53-vjeçarit nga Beogradi që iu caktua paraburgimi

Gjykata në Serbi ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë së Tretë Themelore të Beogradit për t’ia caktuar…

E përdhunoi 13-vjeçaren, arrestohet pas pesë vjetësh 35-vjeçari në Sarandë

Një 35-vjeçar i shpallur në kërkim për marrëdhënie seksuale me të mitur dhe përndjekje, është arrestuar…

Operacioni ndërkombëtar “Kladius”, Dogana e Kosovës parandalon kontrabandën me duhan

Dogana e Kosovës po merr pjesë në kuadër të operacionit ndërkombëtar “Kladius”. Në kuadër të këtij…

Kurti: Jemi afër rrugës për anëtarësim në Bashkim Evropian

Kryeministri i Kosovës ka thënë se Kosova është afër rrugës për anëtarësim në Bashkim Evropian. “Më…

Azemi denoncon një rast: Keqpërdorimi i praktikantëve në “Trepçë”

Kryetari i Sindikatës së Pavarur të Sektorit Privat, Jusuf Azemi, ka denoncuar një rast e që…

Incidentet e shënuara në Veri para betimit të kryetarëve shqiptarë

Në pesë ditët e fundit janë shënuar disa incidente në pjesën veriore të Kosovës, ku para…

Policia konfiskon pajisje në veri për prodhimin e kriptovalutave

Sot rreth orës 11:00, Policia e Kosovës ka konfiskuar pajisje për prodhimin e kriptovalutave në veri…