Suksesi evropian i “Sweet but Psycho” u kurorëzua dje për Ava Max me çmimin “Best Push” në MTV Europe Music Awards 2019.

Këngëtarja me origjinë shqiptare dhe e lindur në SHBA arriti të mposhte konkurrencën e Billie Eilish, H.E.R., Mabel dhe Rosalía, duke marrë një çmim të rëndësishëm për artistët e rinj në evenimentin më të rëndësishëm të muzikës në Evropë.

Ava ishte edhe një performueseve në skenën e Seviljes, ku elektrizoi publikun me hitet e saj “Torn” dhe “Sweet but Psycho”.

Loredana ishte artistja tjetër shqiptare që u vlerësua në MTV Ema. Ajo u shpall si këngëtarja më e mirë zviceriane për vitin 2019-të, ndërkohë që në të njëjtën kategori ishte edhe shqiptarja tjetër Ilira.

Bebe Rexha, gjithashtu këngëtare me origjinë shqiptare, ishte nominuar në kategorinë “Bashkëpunimi më i mirë”, për këngën “Call You Mine” të publikuar me The Chainsmokers, por pa mundur të fitojë./Top channel

Sepse në ëndrrat tuaja, çdo detaj ka rëndësi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>