Avokati i Hashim Thaçit, David Hooper është përplasur me gjyqtarin gjatë seancës në leximin e aktakuzës për ish presidentin, shkruan Ballkani.info.

Hooper ka cituar atë që ka thënë senatori Bob Dole për Thaçin dhe presidenti i zgjedhur amerikane, Joe Biden.

“Biden e quajti këtë njeri Xhorxh Uashingtoni i Kosovës, prandaj është e pabesueshme që ta shoh këtë njeri me pranga. U befasova kur hyra në sallë dhe e pashe me pranga këtë njeri”, tha avokati Hooper.

Sepse në ëndrrat tuaja, çdo detaj ka rëndësi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>