Kryeministri Rama në Bruksel: Ky është fundi i fillimit, duam të ngremë një Shqipëri europiane në një Ballkan të hapur dhe demokratik

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar në Bruksel në konferencën e mbajtur në prag të nisjes së…

Ja kush mund të punësohet me skemën e re “Qeveria për familjet”

Qeveria ka marrë vendim të u dalë në ndihmë familjeve që nuk kanë asnjë anëtar të…

Kurti: Kosova është vendi më pro-BE në Ballkanin Perëndimor, por më i izoluari

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se sot bëhen 4 vjet që kur Komisioni Evropian konfirmoi për…

Saga e vrasjeve, nga Malko, Mihasi dhe Martinaj, kush po i ekzekuton një nga një miqtë e Ervis Martinajt? 

Në atentatin e djeshëm ku mbetën të vrarë tre persona, Brilant Martinaj, Diklen Vata dhe Besmir…

Sulmi ndaj policëve në veri, Prokuroria kërkon paraburgimin e të dyshuarit

Prokuroria e Mitrovicës ka kërkuar nga Gjykata Themelore në Mitrovicë caktimin e paraburgimit për të dyshuarin A.…

Fillojnë të shtohen kolonat në pikat kufitare në hyrje të Kosovës

Fluksi i bashkatdhetarëve që po vijnë në Kosovë ka filluar të rritet. Me shtimin e fluksit…

Temperatura përvëluese në Shqipëri

Kthjellimet pritet të jenë mbizotëruese në të gjithë vendin deri në orët e mesditës në vendin…

“Sulm kibernetik”, bllokohen shërbimet online në Shqipëri

Agjencia Kombëtare e Shoqërisë së Informacionit ka njoftuar se vendi ynë po përballet me një sulm…

S’ka emër për Presidentin e ri të Shqipërisë!

Ora 16:00 e kësaj të diele ishte afati i fundit i dorëzimit të kandidatëve për raundin…

Fluks në Morinë: Kosovarët ia mësyjnë me të madhe Shqipërisë për fundjavë

Fundjava nisi me fluks të lartë mjetesh e qytetarë të Kosovës që kaluan në Pikën e…