Reprezentacioni i Kosovës U21 në futboll sonte do të luaj kundër reprezentacionit të Austrisë në kuadër të kualifikimeve për EURO U21.

Për Kosovën sonte do të debutojë edhe Tërnocasi Alban Ajdini, raporton Spektri.

Ajdini i lindur në Zvicër nga prindërit shqiptarë nga Komuna e Bujanocit pritet që sonte të ndihmoj Kosovën për një rezultat pozitiv, pas dy fitoreve në fillim dhe 4 humbjeve rradhazi të pësuara në këto kualifikime.

Ajdini (21 vjeçar) si lojtar është rritur në akademinë e klubit të njohur Zvicran Servette, ndërsa nga sezoni i kaluar është pjesë e ekipit të parë me të cilët është duke garuar në Superligën Zvicërane./Spektri

Sepse në ëndrrat tuaja, çdo detaj ka rëndësi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>