Nesër me fillim nga ora 20:45 do të zhvillohet takimi ndërmjet Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, duel ky në kuadër të gjysmëfinales së play-offit në Ligën e Kombeve.

Ndonëse me mungesën e Muriqit, Rashicës, Kryeziut, Vocës e Bernard Berishë, Challandes do të mundohet që të fillojë më përbërjne më të mirë që ka në dispozicion, shkruan IndeksOnline.

Nga anat jetër pesë futbollistë shqiptarë do të jenë pjesë e Maqedonisë së Veriut për ndeshjen ndaj Kosovës.

Me Visar Musliun i cili luan në pozitën e mbrojtësit dhe me prejardhje është nga qyteti shqiptar, Gostivari. Në vitin 2018 ishte pjesë e FC Shkëndijës e aktualisht luan për ekipin hungarez, Ferhervar FC.

Futbollist tjetër shqiptar në radhët e Kombëtares maqedonase është edhe Ezgjan Alioski (Aliu), i cili luan në pozitën e sulmuesit dhe jeton në qytetin shqiptar, Prilep. Alioski ka luajtur për klubet si Leeds United e FC Lugano, ndërsa aktualisht luan te Leeds United në Angli.

Arjan Ademi është një tjetër futbollist me prejardhje shqiptare i cili u lind në Shibenik të Kroacisë. Ai luan në pozitën e mesfushorit, ekipi aktula i tij është Dinamo Zagrebi.

Enis Bardhi futbollisti shqiptar nga Shkupi, i cili luan në pozitën e mesfushorit te klubi i Levnates.

Edhe i fundit në listën e futbollistëve shqiptarë që paraqitet me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut është edhe Ferhan Hasani. Futbollisti shqiptar nga Tetova që luan në pozitën e mesfushorit te klubi nga Helsinku, Helsingin Jalkapalloklubi.

Kjo pesëshe e futbollistëve të Maqedonisë së Veriut, mund të luajnë nesër nga minuta e parë ndaj Kosovës.

Sepse në ëndrrat tuaja, çdo detaj ka rëndësi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>