Tashmë është zyrtare, Kombëtarja e Holandës e ka emëruar në radhët e vet trajneri, Frank de Boer.

De Boer do të jetë në krye të Holandës pas largimit të Roland Koeman në drejtim të barcelonës, shkruan IndeksOnline.

“Frank de Boer është emëruar trajner i Kombëtares së Holandës”, thuhet në njoftimin e federatës holandeze.

Trajneri De Boer ka firmosur kontratë dy vjeçare me holandezët.

Kujtojmë se De Boer ka qenë trajner i Ajaxit, Interit, Crystal Palace dhe Atlanta United.

Sepse në ëndrrat tuaja, çdo detaj ka rëndësi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>