Liverpooli e nis sonte mbrojtjen e titullit në Ligën e Kampionëve me duelin ndaj Napolit në San Paolo.

Ishin pikërisht italianët ata që ia shkaktuan krizën e parë me pikë në fillimin e garës të sezonit të kaluar Liverpoolit, por fitorja e vështirë 1:0 në dhjetor ndaj klubit të Serie A, ua siguroi të kuqve kalimin e fazës grupore, transmeton Gazeta Express. Edhe pse takimi i sotëm nuk pritet të sjellë dramë dhe tension të njëjtë, Jurgen Klopp është i etur ta nisë me fitore mbrojtjen e titullit. Xherdan Shaqiri do të jetë në bankën e rezervistëve siç ka ndodhur vazhdimisht këtë sezon.

Ndeshja nis në orën 21:00.

Formacioni zyrtar:

Liverpool:

Sepse në ëndrrat tuaja, çdo detaj ka rëndësi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>