Lionel Messi ka këmbëngulur se rivaliteti i tij me Cristiano Ronaldon është vetëm në fushën e futbollit, pas triumfit në ‘The Best’.

Argjentinasi fitoi për herë të parë ‘The Best’, duke e mundur Cristiano Ronaldon dhe Virgil van Dijk, në ceremoninë e së hënës, të mbajtur në Milano.

Cristiano Ronaldo nuk mori pjesë në këtë ceremoni, dhe shumë njerëz pretendojnë se portugezi nuk mori pjesë vetëm pse e dinte që nuk do të fitonte.

“Njerëzit mendojnë se rivaliteti shkon përtej futbollit, por kjo nuk ndodh”, deklaroi Messi për FIFA-n, përcjell lajmi.net.

“Ne të dy duam atë që është më e mira për skuadrat tona, dhe asnjëri prej nesh nuk e pëlqen humbjen. Është diçka që nuk e pranojmë”./Lajmi.net/

Sepse në ëndrrat tuaja, çdo detaj ka rëndësi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>