Liverpool luan sonte ndeshjen e kthimit përballë Barcelonës e vlefshme për gjysmë-finalet e Ligës së Kampionëve.

Ndeshja e parë u humb me rezultatin e thellë 0-3 duke ia minimizuar shanset djemve të Kloop për të kaluar në finale.

Përtej rezultatit, Liverpool vjen edhe me dy mungesa shumë të rëndësishme si Salah dhe Firminio.

Me shumë gjasa këto lojtarë do të zëvendësohen nga Origi she Shaqiri por trajneri Kloop ka thirrur në skuadër talentin 19-vjeçar, Rhian Brewster i cili mund të bëjë deputimin e tij me skuadrë e Liverpool.

Një shans artë i për djaloshin i cili dhe në ëndrra nuk do ta kishte menduar të deputonte në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve përballë skuadrës ndoshta më të mirë në botë për momentin.

Sepse në ëndrrat tuaja, çdo detaj ka rëndësi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>