Revista prestigjioze, Forbes, ka publikuar një listë me futbollistët më të paguar në botë.

Superylli i Barcelonës, Lionel Messi, është në vend të parë, ndërsa pas tij ndodhen Cristiano Ronaldo (Juventus) dhe Neymar (Paris Saint-Germain).

Më poshtë jua sjellim listën e futbollistëve më të paguar për një vit (duke përfshirë rrogën dhe pagesat nga reklamat e ndryshme):

Lista me futbollistët më të paguar në botë

Lionel Messi – 106 milionë euro

Cristiano Ronaldo – 98.5 milionë euro

Neymar – 81 milionë euro

Kylian Mbappe – 35 milionë euro

Mohamed Salah – 31 milionë euro

Paul Pogba – 28.5 milionë euro

Antoine Griezmann – 28 milionë euro

Gareth Bale – 24.5 milionë euro

Robert Lewandowski – 23.5 milionë euro

Sepse në ëndrrat tuaja, çdo detaj ka rëndësi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>