Revista prestigjioze, Forbes, ka publikuar një listë me futbollistët më të paguar në botë.

Superylli i Barcelonës, Lionel Messi, është në vend të parë, ndërsa pas tij ndodhen Cristiano Ronaldo (Juventus) dhe Neymar (Paris Saint-Germain).

Më poshtë jua sjellim listën e futbollistëve më të paguar për një vit (duke përfshirë rrogën dhe pagesat nga reklamat e ndryshme):

Lista me futbollistët më të paguar në botë

Lionel Messi – 106 milionë euro

Cristiano Ronaldo – 98.5 milionë euro

Neymar – 81 milionë euro

Kylian Mbappe – 35 milionë euro

Mohamed Salah – 31 milionë euro

Paul Pogba – 28.5 milionë euro

Antoine Griezmann – 28 milionë euro

Gareth Bale – 24.5 milionë euro

Robert Lewandowski – 23.5 milionë euro

Çifti kanë treguar hapur se kush e ka paguar dasmën.

Një ditë pas dasmës së Jonidës dhe Besnikut, detaje të reja po dalin në media.

Organizimi i ceremonisë së kurorësimit dhe festës ishte menduar për të krijuar një atmosferë tepër argëtuese dhe e tillë ishte.

Gjatë dasmës u bë dhe loja e famshme e çiftit me këpucën, ku Ermal Mamaqi bënte pyetjet pikante dhe ata përgjigjeshin duke ngritur këpucën e njëri-tjetrit.

“Cili pagoi më shumë për dasmën?”, e pyeti Ermali çiftin në videon e siguruar nga Xing.al.

Jonida ngriti këpucën e Besnikut duke treguar që ai ka paguar më shumë ndërsa Besniku ngriti këpucën e Jonidës. /Lajmi.net

Ndiqni këtë moment në videon e mëposhtme: