Humb jetën në skenë, Këngëtari i njohur ishte duke performuar live, shikoni momentet e panikut

Këngëtari Michael Benjamin, i njohur me emrin e artit Mikaben, humbi jetën mbrëmjen e djeshme gjatë performancës së tij në një koncert në Accor Arena në Paris.

Referuar mediave të huaja, 41-vjeçari ndërroi jetë në vend, pavarësisht ndihmës së shpejtë që iu dha, ndërsa dyshohet se shkak është bërë një sulm në zemër.
SHIH VIDEON

Mikaben ishte i ftuar nga grupi Carimi, i krijuar në vitet 2000, me rastin e një koncerti unik në Francë. Sipas videove të publikuara në rrjetet sociale, ai u rrëzua papritur teksa po largohej me shpejtësi nga skena. Pas shqetësimit të këngëtarit, koncerti u ndërpre.

I lindur në Port-au-Prince në vitin 1981, djali i këngëtarit Lionel Benjamin, Mikaben ishte një këngëtar, kompozitor dhe producent. Ai kishte realizuar disa pjesë të suksesshme me grupin Carimi, si Baby I Missed You Where Fanm lëvizja e tij .