Lajçak: Marrëveshja e Ohrit moment historik, prova është në zbatimin e saj

I dërguari i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak, ka…

“Shqiptarët e Luginës, problemi me të cilin duhet të përballet Vuçiqi”

Pas edhe një vizite tjetër në Washington dhe aktiviteteve të shumta diplomatike që kanë pasur në…

Sot seanca e parë e Kuvendit Komunal të Bujanocit; 27 pika të rendit të ditës!

Kuvendi Komunal i Bujanocit sot do të mbajë seancën e parë për vitin 2023. Seanca do…

Ambasadori Amerikan: Zbatimi i marrëveshjes është kritik për zhbllokimin e së ardhmes së Kosovës

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Jeff Hovenier ka thënë se zbatimi i marrëveshjes së arritur mes…

Më 21 dhe 22 mars në Medvegjë, Bujanoc dhe Preshevë prezentohen procedurat për zgjedhje të reja në KNSH!

Ftesë për pjesëtarët e pakicës kombëtare shqiptare në prezentimin e procedurës së zgjedhjes të anëtarëve të…

Fillon numërimi për së prapthi, BE jep detajet për takimet e 18 marsit në Ohër

Ka filluar numërimi së prapthi deri në ditën e takimit të radhës në rundin e ri…

Rundi i ri i bisedimeve: Kurti e Vuçiq edhe pak ditë përballë njëri-tjetrit, a do ta nënshkruajnë marrëveshjen?

Edhe pak ditë kanë mbetur nga rundi i ri i bisedimeve mes kryeministrit të Kosovës, Albin…

Sot mësohen dy çerekfinalistët e tjerë të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve vazhdon sot në orar me dy ndeshje. Teksa janë kompletuar katër skuadra çerekfinaliste,…

Bujanoc: Hapet konkursi për Organizatat Joqeveritare

Komisioni për vlerësimin e projekteve dhe programeve të shoqatava qytetare të komunës së Bujanocit në seancën…

Një javë nga takimi në Ohër: Kurti i gatshëm për marrëveshje, Vuçiq thotë se s’nënshkruan ‘kapitullimin e Serbisë’

Tetë ditë na ndajnë deri në takimin e radhës mes kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin…