Lajçak: Bislimi e Petkoviq u pajtuan t’i vazhdojnë diskutimet javën e ardhshme mbi bazën e tekstit të propozuar

Emisari i posaçëm i BE’së për dialogun Kosovë- Serbi, Miroslav Lajçak, është deklaruar pas takimit  në…

“Merri ose lëri”, REL: Kërkesat dhe propozimet e Perëndimit, të prera për Kosovën dhe Serbinë

Kërkesat dhe propozimet që pesë emisarët perëndimorë kanë nxjerrë para Kosovës dhe Serbisë, janë të prera…

Rama e konsideron “hap historik” votimin e Asamblesë Parlamentare të KiE-së

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka konsideruar si hap historik votimin e Asamblesë Parlamentare të…

BE për ndalimin e autobusëve: Serbia ka shkelur marrëveshjen për lëvizjen e lirë

Bashkimi Evropian është i informuar për rastin e ndaljes së udhëtarëve dhe autobusëve nga Kosova nga autoritetet…

Serbia po i mban të bllokuar disa autobusë të Kosovës në kufi që nga orët e vona të mbrëmjes

 Kanë mbetur të bllokuar në pikëkalimin kufitar të Bastrovcit, në hyrje të Serbisë nga Kroacia disa…

Çfarë tha Ivica Daçiq pasi pasi shumica e deputetëve të saj e mbështetën anëtarësimin e Kosovës në Këshilli i Evropës

Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiq, tha se 16 prilli është “ditë e…

Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës mbështet anëtarësimin e Kosovës

Shumica e deputetëve të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës mbështeti të martën raporton që rekomandon…

Shqipëria, e gjashta për vdekjet më të larta nga aksidentet rrugore në Evropë

Ndonëse kanë ardhur në ulje, vdekjet nga aksidentet rrugore në Shqipëri mbeten ndër më të lartat…

Dënon ashpër kërcënimin publik të Presidentit Vuçiq Liga Qytetare Shqiptaro-Amerikane?

Dënohet ashpër kërcënimi i Presidentit të  Serbisë “secili që punon kundër Kushtetutës së Serbisë do të…

Gjenerali i lartë amerikan: Na duhet të shtojmë më shumë forca dhe pajisje të rënda në Kosovë

Gjenerali amerikan Christopher Cavoli, ka thënë se KFOR-it do t’i duhet të shtojë më shumë forca…