Ulet çmimi i benzinës në Maqedoninë e Veriut

Komisioni Rregullator i Energjetikës i Republikës së Maqedonisë së Veriut (KRRE) solli vendimin, me të cilin…

Mbreti Charles zbulon një efekt anësor nga kimioterapia

Mbreti Charles ka zbuluar një efekt anësor me të cilin është përballur gjatë trajtimit të tij…

Ish avokati Agim Kamberi emërohet si prokuror në Prokurorinë themelore të Vranjës

Ragmi Mustafi në faqen e tij në facebook ka shkruar se Agim Kamberi tashmë është emëruar…

Rritet çmimi i naftës menjëherë pas sulmit të Izraelit drejt Iranit

Çmimet e naftës dhe arit janë rritur menjëherë pas sulmit izraelit drejt Iranit. Investitorët kanë ndjekur…

STUDIM I RI/ Mosha e universit është 26.7 miliardë vjet, gati dy herë më e vjetër se sa besohej më parë

Universi ynë mund të jetë dy herë më i vjetër se vlerësimet aktuale, sipas një studimi…

Rreth 4 tonë mish të bardhë u tentuan të futen nga Serbia në Kosovë, i dyshuari ngatërroi rrugën dhe përfundoi në përrua

Rreth 4 tonë mish të bardhë janë tentuar të futën nga Serbia në Kosovë. Rasti ka…

Atëmosfer Bajrami në Qendër të qytetit të Bujanocit

Fondacioni Amaneti në bashkëpunim me disa biznese lokale organizon Sofrën e Fitër Bajramit në qendër të…

Paditet Komuna e Bujanocit, 110 landë për tre muaj ?!

Sot gjatë seancës së pestë të Këshillit Komunal të Komunës së Bujanocit është aprovuar edhe ”…

Katër parti serbe në Kosovë dalin kundër regjistrimit të popullsisë

Në Kosovë sot ka filluar regjistrimi i popullsisë, ekonomive familjare dhe banesave “ReKos2024”, i cili do…

Zvicër: Këshilli Federal hedh poshtë iniciativat për uljen e primeve të sigurimit shëndetësor

Qëndrimi i Këshillit Federal për votimet e 9 qershorit është i qartë. Qeveria kundërshton tre iniciativat…