Lotaria amerikane, nga nesër nisin aplikimet, ja deri kur është afati!

Ditën e nesërme do të nisin aplikimet për lotarinë amerikane. Të gjithë qytetarët shqiptarë që duan…

Ish-drejtori i CIA-s tregon se çka e pret Rusinë nëse përdoren armët bërthamore!

Një ish-drejtor i CIA-s paralajmëroi se SHBA-ja dhe aleatët e NATO-s do të shkatërronin forcat ruse…

Ushtria ruse po tërhiqet ndërsa lideri çeçen thirrje Putinit: Përdor armët bërthamore!

Udhëheqësi çeçen, Ramzan Kadyrov që njihet si mbështetësi kryesor i presidentit rus Vladimir Putin i ka…

Ekspertët amerikanë kanë frikë se Rusia do të nxisë tensione në Ballkan, komenti për Serbinë

Ekspertët amerikanë i frikësohen përpjekjeve të Rusisë për të nxitur trazira dhe kriza në vendet e…

Putin shpall katër rajonet e Ukrainës territor të Rusisë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka deklaruar se Rusia ka katër rajone të reja, teksa po…

Gjukanoviç: Abazoviç është kontraktor i Serbisë së Madhe

Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviç, ka kritikuar veprimet politike të kryeministrit në detyrë, Dritan…

Finlanda mbyllë kufijtë për turistët rusë!

Nga Finlanda kanë bërë të ditur se nga nesër apo më mirë thënë pas mesnatës, kufijtë…

Rusia zyrtarizon nesër kufijtë e saj të rinj, anekson 4 rajone të Ukrainës,

Rusia do të zyrtarizojnë gjatë të premtes, kufirin e saj të ri. Në një ceremoni që…

Zbulohet rrjedhja e katërt e gazit nga tubacionet në Detin Baltik

Garda bregdetare e Suedisë ka identifikuar rrjedhjen e katërt të gazit në Detin Baltik, ka thënë…

Vuçiq thotë se Serbia po sulmohet për shkak të “marrëveshjes burokratike”

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, teksa foli për presionet e pretenduara ndaj Serbisë, tha më 28…