E djathta ekstreme përparon në zgjedhjet për Parlamentin Evropian

Rezultatet preliminare tregojnë se partitë e qendrës, liberale dhe socialiste do të ruajnë shumicën në Parlamentin…

Vritet shqiptari në Itali! Shkoi të vizitonte mbesën, 61-vjeçari goditet me thikë pas sherrit. Konflikti nisi pasi…

Një shqiptar është vrarë gjatë natës në Bibbiano, në zonën Reggio Emilia-s të Italisë. Ngjarja tronditëse…

Vdes astronauti Bill Anders – autori i fotografisë më ikonike të Tokës

Astronauti amerikan i misionit Apollo 8, Bill Anders, i cili ka shkrepur një prej fotografive më…

Bytyqi: Rritja e numrit të ministrive rrit joefikasitetin

Deputeti i LSDM-së, Fatmir Bytyqi në Kuvend në diskutimin mbi riorganizimin e ministrive u shpreh se…

Gërvalla: Drafti për Asociacionin shqyrtohet vetëm nëse Serbia zbaton marrëveshjen bazë

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, thotë se qeveria do ta shqyrtojë draftin…

Këto janë ministritë e reja të Qeverisë së Maqedonisë së Veriut

Me 88 vota “pro” mbrëmë në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut u votuan ndryshimet e reja…

Verifikohet mandati i Imërlie Saliu-Fetait, bëhet deputetja e parë me mbulesë në Maqedoninë e Veriut

Kuvendi sot i verifikoi mandatet e deputetëve Adnan Azizi dhe Imërlie Saliu-Fetai të cilët vijnë nga…

Zyrtarët e Republikës Sërpska në Serbi për Këshillin Gjithëkombëtar Serb

Zyrtarët e Republikës Sërpska, entitetit serb të Bosnje-Hercegovinës, kanë arritur të premten në Serbi, pak para…

Ndalohet shtetasi i Kosovës në Maqedoni, u ofroi ryshfet policëve kufitar

MPB Maqedoni njofton se dje (06.06.2024) rreth orës 16:30 në vendkalimin kufitar Bllacë e Poshtme, zyrtarët…

Çfarë po ndodh me rastet e shqiptarëve të arrestuar në Serbi nën dyshimet për krime lufte?

Katër shtetas të Kosovës, aktualisht, ndodhen në paraburgim në Serbi nën akuzat për krime lufte: Nezir…