Prof. Lulzim Rashiti e bënë Bujanocin nikoqir të dhjetra bizneseve shqiptare nga Kosova dhe Maqedonia

Mbrëmë në Bujanoc është mbajtur ngjarje e vecantë e quajtur “Connect Business” ku kanë marr pjesë…

Kamberi: 16 gjenerata të penalizuara nga mosnjohja e diplomave të Republikës së Kosovës

Deputeti Shaip Kamberi sëbashku me kryetarin e Këshillit Kombëtar Shqiptar Nevzad Lutfiun si dhe personi i…

Mbahet seanca e tretë e Këshillit Komunal të Komunës së Bujanocit

Sot është mbajtur seanca e tretë e Këshillit Komunal të Komunës së Bujanocit e kryesuar nga…

Mustafi: “Të dhënat statistikore në Serbi tregojnë se jemi rajoni më i varfër, më i pa zhvilluar dhe me papunësinë më të lartë”.

Kryetari i degës së PVD-së në Bujanoc Ragmi Mustafi përmes një postimi në facebook ka shprehur…

Ekskluzive: Ky është hajni i arrestuar në Gjilan që dyshohet për 10 raste të vjedhjeve, njihet si ‘Rizlla’

Siguria publike në Kosovë konsiderohet se po cenohet nga krime të natyrave të ndryshme, e sidomos…

Sekuestrohen mbi 300 monedha 2 euroshe false në Prishtinë, nisin hetimet

Trendi i parave të falsifikuara po vazhdon të ‘lulëzojë’ në Kosovë, ku qindra e mijëra euro…

Vuçiq mbështet pretendimet kineze mbi Tajvanin, analistët shohin paralele me Kosovën

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq u shprehu mbështetje të vendosur pretendimeve të Kinës mbi Tajvanin dhe…

Stano: Kosova dhe Serbia nuk do përparojnë drejt BE-së, nëse s’i zbatojnë marrëveshjet

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, tha se Kosova dhe Serbia nuk mund të përparojnë në…

Zelensky në Tiranë, Shqipëria gati për Samitin për Ukrainën

E mërkura e 28 shkurtit sjell presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelensky, dhe disa liderë të Evropës…

Deputeti Kamberi dhe politikanët e Luginës në manifestimin e organizuar për nderë të 16 vjetorit të Pavarësisë në Beograd

Në në manifestimin e organizuar për nderë të 16 vjetorit të Pavarësisë në  Zyrën Ndërlidhëse të…