Blog

Butrint Rashiti lanson këngën e tij të re “Ata sy”!

Artisti gjilanas Butrint Rashiti ka publikuar këngën e re të titulluar “Ata sy”. Kënga e re…

Dua Lipa kritikon ministrat britanikë për atë që deklaruan për emigrantët shqiptarë

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa ka kritikuar ministrat britanikë, e sidomos sekretaren e Brendshme,…

Fundi i shkollës: Këto janë përgjigjet për 11 dilemat e përfundimit të vitit shkollor!

Viti shkollor në të gjitha shkollat ​​fillore dhe të mesme do të përfundojë më 6 qershor,…

Shtëpia e Bardhë, thirrje Kosovës dhe Serbisë të ulin tensionet

Shtëpia e Bardhë njoftoi të premten se zëvendës këshilltari amerikan për siguri kombëtare, Jon Finer u…

Çfarë do të bëjnë fëmijët në shkolla nga data 7 deri më 20 qershor?

Me vendimin e Qeverisë së Serbisë për përfundimin e vitit shkollor në të gjitha shkollat ​​fillore…

Ish-drejtori i policisë: Kurti trim, do votohet dhe 10 vite të tjera, SHBA gaboi

Ish-drejtori i policisë, Shemsi Prençi ka thënë se Albin Kurti edhe për 10 vite do jetë…

Ndryshohet vula në Mitrovicën e Veriut nga “Zyra Administrative” në “Republika e Kosovës”

Kryetari i Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq, ka vendosur për ndryshim të vulës zyrtare në këtë…

Kosova i bën kërkesë zyrtare Serbisë për zbardhjen e fatit të personave të zhdukur – nis me Drenicën

Kryetari i komisionit qeveritar për Personat e Zhdukur, Andin Hoti, ka bërë të ditur se Kosova…

Serbët e maskuar i sillen kah banesa nënkryetares së Leposaviqit, kërcënohet edhe nga zyrtari i Zveçanit

Tensionet në katër komunat veriore, pas zgjedhjeve që u bojkotuan nga popullata me shumicë serbe në…

Lajçak dhe Escobar vizitojnë Kosovën dhe Serbinë javën e ardhshme

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak dhe…