Nderim e përulje para figurës së shkrimtarit të shquar Dritëro Agolli

Të dielën, më datë 01.10.2023, në Uster të Kantonit të Zyrihut, “Shkolla Shqipe” në Zvicër, me…

Absolventja nga Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina”, del me analizë konkrete për Organizatat Studentore

Absolventja nga Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina”, përkatësisht nga Dega e Gazetarisë, ka bërë një analizë…

Shkopi i Dragan Smigiqit dhe katër mësimet nga veriu

Nga Veton Surroi Një polic nga Rudari i Kurshumlisë si simbol i çdo gjëje që shkon…

Rezultatet zyrtare të regjistrimit në Serbi, janë manipulim me numrin e shqiptarëve

SHkruan: Refik Hasani Më datën 28 prill, jan shpallur rezultatet zyrtare të regjistrimit në Serbi. Dhe…

Për të gjithë ata që mendojnë se fjalimi i Edi Ramës është thjesht “populizëm”

Nga Mero Baze Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama është përfshirë tanimë në një debat ndërkombëtar rreth…

Magjia e Vlorës, nga bordi i “Mogila Ship”…

Në Vlorë fliten të gjitha gjuhët. Edhe këtë vit, qyteti bregdetar ka pritur me mijëra pushues…

Presidenti i ri i Shqipërisë së Piktorit!

Nga Kim Mehmeti Shumë të mençur e kanë thënë se për fatkeqësinë e një populli nuk…

Diskriminimi i shqiptarëve edhe në pasivizimin e adresave

Shkruan: Refik HASANI Pasivizimi, heqja, fshirja e adresave të neve qytetarëve shqiptarë të Medvegjës,Bujanocit dhe Preshevës,…

Për një qytet më të mirë

Autor: Arber Sadiki Qytetari i Athinës antike kishte një parim rreth të cilit ndërtonte gjithë filozofinë…

Shtetet e Quint-it do të duhej të mos harrojn edhe Krahinën e Preshevës!?

Shkruan: Refik HasaniAsnjëherë shtetet e Quint-it  nuk i kan kërkuar me ngulm dhe nuk i kan…