Spektri Podcast – Biseda në verzionin serioz dhe komik!

Sport

Kombëtarja e Shqipërisë zbarkon në Gjermani, pritet nga fëmijë shqiptarë që jetojnë në këtë vend

Kombëtarja e Shqipërisë ka mbërritur në Gjermani, duke udhëtuar pasditen e sotme nga Grazi i Austrisë drejt Dusseldorfit. Kuqezinjtë u bën skuadra e parë finaliste e Kampionatit Evropianit që zbarkon…

Shëndeti

ShowBiz

Rita Ora thotë se shumë nga shoqet e saj janë xheloze për burrin e saj, Taika Waititi

Rita Ora ka treguar se miqtë e saj janë xhelozë për marrëdhënien e saj me bashkëshortin Taika Waititi. Artistja 33-vjeçare u martua me djalin e artë të Hollywoodit, Taika, 48…

Ekonomi

Ulet çmimi i benzinës në Maqedoninë e Veriut

Komisioni Rregullator i Energjetikës i Republikës së Maqedonisë së Veriut (KRRE) solli vendimin, me të cilin bëhet ulja e çmimeve të shitjes me pakicë të derivateve të naftës, mesatarisht 0,48…

Mbreti Charles zbulon një efekt anësor nga kimioterapia

Mbreti Charles ka zbuluar një efekt anësor me të cilin është përballur gjatë trajtimit të tij për një lloj kanceri të pazbuluar – ai humbi ndjenjën e shijes. 75-vjeçari po…