Spektri Podcast – Biseda në verzionin serioz dhe komik!

Sport

Jo një, por dy Mbappe do të bashkohen me Real Madridin në verë – zbulohen prapaskenat se si vëllai i vogël do të zbarkojë në Bernabeu

Klubi mbretëror, Real Madridi thuhet se dëshiron edhe vëllain e vogël të Kylian Mbappes, Ethan, në afatin kalimtar të verës, pasi ka thurë tashmë planin e transferimit. Sipas mediumit francez RMC…

Shëndeti

ShowBiz

Detaje nga policia rreth aksidentit të Hajrullah Behlulit

Sot, Hajrullah Behluli, bashkëshorti i Shkurte Fejzës është goditur me veturë. Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë në Prizren, Shaqir Bytyçi. Ngjarja ka ndodhur në rrugën Adem Jashari në…

Ekonomi

BE-ja aprovon pakon e 13-të me sanksione kundër Rusisë

Bashkimi Evropian (BE) e ka miratuar të mërkurën pakon e 13-të të sanksioneve kundër Rusisë, njoftoi presidenca belge në rrjetin social X. “Ambasadorët e BE-së sapo u pajtuan në parim…

Bizneseve të grave hapësirë e posaçme në panairin për bizneset e Luginës në Zvicër!

Organizohet panairi i bizneseve nga lugina “Panairi Lugina 2024” në Cyrih të Zvicrës, i cili do të mbahet më 11-12 maj të po këtij viti. Në këtë panair i jipet…