MPB e Maqedonië vazhdon me kontrollet e përforcuara, qindra gjoba vetëm në Shkup!

 Ministria për Punë të Brendshme informon se dje (6 tetor) ka vazhduar me kontrollet e intensifikuara…

Arrestohet personi që prezantohej rrejshëm si ministër i Qeverisë së Kosovës!

Policia e Kosovës, konkretisht hetuesit nga Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit – Sektori…

Burokraci me Ballkanin Perëndimor

Cili ishte qëllimi i saktë i samitit midis Bashkimit Evropian dhe Ballkanit Perëndimor? Duket se ngjarje…

Kryeministri Kurti zbulon detaje nga takimi me Vuçiqin, tregon çfarë folën në praninë e Merkel dhe Macron

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka treguar se është takuar me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq,…

Deklaratën që pritet të miratohet në Samitin BE-Ballkani Perëndimor

Në deklaratën e cila pritet të miratohet sot në Samitin e BE-së me Ballkanin Perëndimor, Bashkimi…

Covid i merr jetën në moshë të re fotografit nga Kosova

Fotografi i njohur nga Kosova, Meddy Huduti ka ndërruar jetë. Lajmin e dhimbshëm e ka dhënë…

Telegram shtoi 70 milionë përdorues të rinj gjatë rënies së Facebook-ut

Aplikacioni për mesazhe, Telegram, ka fituar rreth 70 milionë përdorues të rinj gjatë periudhës sa ka…

Danas: Vuçiqi qëndron prapa peticionit për lirimin e vrasësit të Zoran Gjingjiqit

I dënuari për krime lufte, Dragan Vasilkoviq, i njohur si Kapiteni Dragan, së fundi ka nisur…

A është Facebook i sigurt?

Çdo pretendim se ky është një sulm hakerësh për shkak të ngecjes së Facebook, Instagram dhe…

Berat Gjimshiti: Ëndërroj që një ditë të luajë me Shqipërinë në një Kampionat Botëror

Berat Gjimshiti ëndërron që një ditë të luajë me Shqipërinë në një Kampionat Botëror. “Është kulmi…