Gjashtë legjionarë të Kombëtares e gjejnë rrugën e rrjetës me klubet në fundjavën e kaluar

Futbollistët e Kombëtares shqiptare që luajnë në kampionatet jashtë vendit kanë mbyllur një tjetër javë me…

Sot ditë zie në Kosovë në nderim të policit Afrim Bunjaku

Dita e sotme në Kosovë është ditë zie në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku.…

U vra në veri, ky është polici nga Samadrexha e Vushtrrisë (FOTO

Afrim Bunjaku, u vra në fshatin Banjskë të Zveçanit në veri. Ai humbi jetën pas një…

Policia: Sulmi nisi me vendosjen e dy kamionëve pa targa në urën e Bajnskës!

Policia është deklaruar rreth sulmit në veri të Kosovës në orët e para të së dielës,…

Shqiptarët “turren” për bileta, mbi 200 mijë tifozë duan të futen në stadium!

Nëse në gusht entuziazmi ishte i madh, tani është kthyer në ethe. Kombëtarja shqiptare ka krijuar…

Fitore e çmendur! Shqipëria përmbys Rumaninë dhe merr fitoren e dytë në grup!

Shqipëria U21 realizoi një përmbysje emocionuese përballë bashkëmoshatarëve nga Rumania, duke fituar 3-2. Ky ishte suksesi…

Bislimi: Beogradi po na pengon të integrojmë serbët!

Le të jemi konkret që në fillim të kësaj bisede. Si e vlerësoni situatën aktuale në…

Kompletohen strukturat udhëheqëse në Këshillit Kombëtar Shqiptar!

Këshilli Kombëtar Shqiptar ka kompletuar strukturat udhëheqëse të saj. Pas votimit të kryetarit Nevzad Lutfiu rreth…

Trupi Koordinues: Këto janë kompanitë që janë subvencionuar në Bujanoc, Preshevë dhe Medvegjë!

Trupi Koordinues ka publikuar vendimin e kompanive të përzgjedhura për ndarjen e mjeteve për subvencione për…

Bujanoc: Publikohet lista e OJQ-ve të cilat komuna do të ja financoj programet për këtë vit!

Këshilli Komunal i komunës së Bujanocit në seancën e mbajtur më 27.07.2023, në bazë të Komisionit…