Vogëlushi shqiptar bëhet viral duke bërë shqiponjën para ndeshjes Milan – Borussia Dortmund

Ndeshja mes Milanit dhe Borussia Dortmundit ka qenë kryesorja e mbrëmjes të së martës në Ligën…

“Qendër stërvitore moderne & kushte shumë të mira për të punuar”, Silvinjo tregon se si FSHF ka projektuar sukseset kuqezi

Ndeshja historike që solli kualifikimin ndaj Moldavisë, mbështetja e madhe e tifozëve kuqezi, rrugëtimi drejt “Gjermani…

Makina i kthehet përmbysë, aksident horror për ish-futbollistin e Totenhemit

Ish-sulmuesi i Totenhemit, Markus Eduards është përfshirë në një aksident tragjik në Lisbonë, me makinën e…

A do ta marrë në dorë Kombëtaren e Kosovës? Flet trajneri Ilir Daja

Trajneri i Ballkanit, Ilir Daja e ka dhënë një intervistë për emisionin “Elite Show” në SportNews,…

Super-golat e Asanit e Asllanit, në mesin e 10 më të mirëve në kualifikimet e Euro 2024

Super-golat e Jasir Asanit dhe të Kristjan Asllanit janë futur në mesin e më të mirëve…

Jasir Asani po kërkohet me ngulm nga skuadra e La Ligës

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit…

Serbia nuk e do Shqipërinë në grup

Në Serbi nuk duan që të përballen me Shqipërinë në fazën e grupeve të Euro 2024.…

Taulant Seferi zbulon sa mijëra euro kanë marrë pas fitores me Çekinë

Taulant Seferi është një nga lojtarët më të spikatur tek Kombëtarja. Sulmuesi me origjinë nga Kumanova…

Sahiti e kap për fyti futbollistin serb në Kroaci, komentatori thotë se është përballja Kosovë-Serbi

Futbollisti kosovar, Emir Sahiti vazhdon të shkëlqejë në futbollin kroat. Sahiti ka shënuar një gol në…

FFK: Fusha e stadiumit ‘Fadil Vokrri’ në renovim të plotë

Federata e Futbollit e Kosovës ka bërë të ditur se fusha e stadiumit ‘Fadil Vokrri” në…