Shaip Kamberi: Vuçiq po bënë paralajmrim për aksion hakmarrës ndaj shqiptarëve në Luginë të Preshevës

Deputeti shqiptar në parlamentin e Serbisë Shaip Kamberi, tha në një status në rrjetin social Facebook,…

Shaip Kamberi për retorikën e Vuçiqit: T’i vrasim 100 për 1 është autorësi e juaja

Deputeti i vetëm shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi, ka ngritur kritika të ashpra ndaj…

Shaip Kamberi: Është koha që qytetarët serb të Kosovës të lirohen përfundimisht nga terrori dhe dhuna e terroristëve

Shaip Kamberi deputeti i vetëm shqiptar më i zëshëm në Serbi, ka reaguar lidhur me ngjarjet…

Shaip Kamberi: Serbia të marrë shembull Kosovën për trajtimin e pakicave

Deputeti i vetëm shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi, ka kritikuar trajtimin e pakicave nacionale,…

Serwer thotë se duhet të kerkojmë reciprocitet për asociacion nga Serbia edhe për shqiptarët në Luginën e Preshevës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, pritet të takohen më 14…

Diskriminimi ndaj shqiptarëve në Luginën e Preshevës, dy senatorë i shkruajnë letër sekretarit Blinken

Senatorët Joni Ernst dhe Gary Peters i kanë dërguar letër Sekretarit amerikan të Shtetit, Antony Blinken,…

Po vijnë rritjet e reja të çmimeve nga 1 Tetori: Ngritje e akcizës!

Qeveria e Serbisë ka miratuar projektligjin për ndryshimin e ligjit për akcizën, i cili propozoi një…

Universiteti Shtetëror i Tetovës me lehtësira akomodimi për studentët nga Lugina e Preshevës

Universiteti Shtetëror i Tetovës (USHT) do të ofrojë disa lehtësira për studentën nga Lugina e Preshevës.…

Kompletohen strukturat udhëheqëse në Këshillit Kombëtar Shqiptar!

Këshilli Kombëtar Shqiptar ka kompletuar strukturat udhëheqëse të saj. Pas votimit të kryetarit Nevzad Lutfiu rreth…

Gjithçka që duhet të dini për kërkesën për ndihmën prej 10.000 dinarëve për fëmijë deri 16-vjeç?

Paraqitja për ndihmën e njëhershme shtetërore prej 10.000 dinarë për fëmijët deri në moshën 16 vjeçare…