Ndërron jetë ish-basketbollisti i NBA, ishte vetëm 42 vjeçar

Ish-lojtari i Boston Celtics dhe Orlando Magic, Brandon Hunter ka ndërruar jetë në moshën 42 vjeçare.

Hunter pati një karrierë të gjerë edhe jashtë shtetit duke luajtur në klube në Greqi, Itali e Puerto Riko.

Detajet rreth vdekjes së Hunter nuk janë bërë publike./Indeksonline