Fyejnë Erdoganin, 13 turq përfundojnë në burg

Policia turke ka arrestuar 13 persona që morën pjesë në marshim me rastin e Ditës së…

Sllovenët e infektuar me coronavirus, do të marrin vetëm një dozë të vaksinës

Qeveria e Sllovenisë ka marrë një vendim rreth vaksinimit kundër coronavirusit. Në fakt, njerëzit që janë…

Pesë persona dënohen me burg të përjetshëm për vrasjen e ambasadorit rus në Ankara

Një gjykatë në shtetin turk ka dënuar pesë persona me burgim të përjetshëm për përfshirje në…

Situata pandemike në jug të Serbisë gjithnjë duke u përkeqësuar!

Këtë njoftim e ka bërë zv. drejtori i Qendrës Klinike në Nish, Prof. Dr Radmillo Jankoviq,…

Masat e reja në Serbi

Këto janë masat n] fuqi nga 8 Marsi – Nga e hëna të gjitha Shkollat e…

Kërkohet hapja e Katedrës së Albanalogjisë në Luginë të Preshevës

KATEDRA E ALBANOLOGJISË DUHET TË HAPË PARALELE EDHE NË LUGINËN E PRESHEVËS Javë më parë, i…

Pasqyra e Covid-19 në Komunën e Bujanocit

Gjatë ditës së djeshme (9 mars) janë testuar 119 persona (116 të rritur dhe 3 fëmijë).Nga…

Mensur Hyseni synon edhe për një rekord tjetër!

Mensur Hyseni nga fshati Rahovicë i komunës së Preshevës është duke u përgatitur që të bëhet…

Dialogu Kosovë-Serbi të vazhdojë, BE të bëjë liberalizimin e vizave

Raportuesja e Kosovës në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, ka bërë të ditur se Komisioni i…

Mbappe dhe Neymar janë parisienë dhe do të qëndrojnë përgjithmonë te PSG

Thashethemet vazhdojnë rreth të ardhmes së dy yjeve të Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe dhe Neymar, por…