Drita del në krye të Superligës

Drita e ka nisur si më së miri stinorin pranveror të futbollit, duke e mposhtur me rezultat 7:0 Feronikelin, për ta marr më pas edhe epitetin e liderit në tabelën e Superligës së Kosovës në futboll.

Më i dalluri doli Hamdi Namani, me hettrik.

Fitore shënoi edhe Ballkani, dhe atë 4:1 ndaj Dukagjinit, për tu radhitur i dyti.

Ndërsa kampioni vjeshtor Gjilani zbriti në të tretin, meqenëse nuk arriti të marrë më shumë se një barazim si vendës ndaj Drenicës.