Krimi makabër në Elbasan, fqinjët rrëfejnë tmerrin: Me gjak në fytyrë erdhi dhe kërkoi ujë

Një ngjarje e rëndë nga ka ndodhur sot në Elbasan, ku një grua u vra nga burri i motrës së saj.

Viktima, Alma Qevani, 44-vjeçare, ndërroi jetë në spital nga plagët që mori nga sëpata me të cilën e qëlloi Tefik Tashi, 58-vjeç.

Raportohet se shkak kanë qenë motivet e ulëta pasi kunata e kishte ofenduar te gruaja e tij.

Pas këtij sulmi, autori është larguar më vrap në tentativë për t’u fshehur, por policia arriti ta lokalizojë në zonë ku arrestimi u krye në flagrancë.

Fqinjët e të afërmit e viktimës dhe autorit kanë treguar më shumë hollësi lidhur me rrethanat e krimit të rëndë.

“U dëgjova zhurmë dhe gruaja kërkoi ujë, ndihmë. Dola unë dhe i çova ujë, ia lash tek porta. Erdhi e mori vetë. Nuk shkova atje afër, ajo kishte gjak në fytyrë. Më thirri një grua në dritare e më tha: E theri.

Ishin goca të mira, nuk përziheshin,” thonë ato.

Gjatë momenti të ndalimit ai në dorë mbante edhe sëpatën më të cilën kreu krimin. Autori Tefik Tashi u dërgua në komisariat, ndërsa u morën në pyetje dëshmitarët për të zbardhur ngjarjen./GazetaSinjali