Ronaldo, Salah, Mane: 7 futbollistët që duken në formën më të mirë përpara edicionit 2022/2023

Përfundimi i sezonit nuk është më vetëm një mundësi e shkëlqyer për lojtarët që të vendosin këmbët në një plazh me diell në Marbella ndërsa pinë koktej.

Në ditët e sotme, po shohim gjithnjë e më shumë mes grupeve elitare të lojës një përpjekje për t’u bërë më shumë muskuloz.

Fotot në Instagram dhe Twitter ishin padyshim të mbushura me shembujt më të mirë të lojtarëve që kishin punuar shumë në palestër edhe pse sapo kishin përfunduar edicionin 2021/22.

Mason Mount

Nuk është sekret që 23-vjeçari prej pak kohësh nuk po i ndahet palestrës. Ndonëse ai ka qenë gjithmonë një lojtar tepër i talentuar, e vetmja fushë në të cilën mbeti pas shumë prej rivalëve të tij në Ligën Premier ishte fiziku.

Tani, kjo është plotësisht e kuptueshme duke qenë se ai ishte ende një djalë i ri. Por, pas dy sezoneve në elitën e futbollit anglez, Mount duket tërësisht ndryshe dhe më muskuloz.

Marcus Rashford

Sulmuesi pati një sezon të vështirë në krahasim me standardet e larta që ai i ka vendosur vetes që kur shpërtheu në Ligën Premier.

Por me United nën drejtimin e ri dhe një ndjenjë të ripërtërirë rreth klubit që nga ardhja e Erik ten Hag, duket se Rashford është më i vendosur se kurrë për t’u rikthyer.

Sadio Mane

Mane e përmbushi dëshirën e tij dhe kështu nuk do ta shihni më atë të shpartallojë mbrojtësit e djathtë të Ligës Premier.

Në vend të kësaj, ju mund të futeni në Bundesligë dhe ta shikoni atë të përballet me atë që është pothuajse me siguri më e dobët, kështu që shikimi i përparimit të tij do të jetë magjepsës.

Anthony Elanga

Ylli i ri suedez i United ka fituar krahasime me të madhin Cristiano Ronaldo falë etikës së tij të palëkundur të punës jashtë fushës.

Ai ka punuar me një trajner privat fiziku dhe kondicioni në një përpjekje për të përmirësuar atributet e tij fizike dhe duket se plani po funksionon në përsosmëri.

Scott McTominay

Duke vazhduar me temën e United atëherë dhe këtë herë është skocezi i tyre.

McTominay duhet të jetë ndjerë paksa i lënë pas dore pas gjithë lavdërimeve që kishin marrë Rashford dhe Elanga, kështu që vendosi të hidhej në palestër me një foto pas stërvitjes të tij.

Mohamed Salah

Nuk do të jetë befasi për ju që ylli egjiptian e ka shfrytëzuar palestrën aq fort sa kurrë më parë.

Salah, së bashku me Ronaldon, janë ndoshta dy futbollistët më të njohur për përkushtimin e tyre elitar mendor dhe fizik deri në perfeksion.

Cristiano Ronaldo

Dhe tani për sportistin më të mirë, profesionistin më të madh në planet për momentin.

Ronaldo thuhet se dëshiron të largohet nga Old Trafford në mënyrë që të rikthehet futbollin e Ligës së Kampionëve, por ikona portugeze nuk po e lë që kjo të pengojë përgatitjet e tij parasezonale, edhe nëse ai është detyruar të anashkalojë ndeshjet para-sezonale të klubit. /Telegrafi/