Sportistja më e bukur në botë la të dashurin, zbulohet arsyeja

Një nga sportistet më të bukura në botë ka përjetuar një zhgënjim dashurie.

Juta Leerdam, një patinatore holandeze, ishte në një lidhje me një “koleg”, pas së cilës e la atë për shkak të mashtrimit.

Ajo është nënkampione olimpike dhe me pamjen e saj magjeps edhe jashtë sallave të akullit, si dhe në rrjetet sociale, shkruan abcnews.al.

Utah së fundmi zbuloi se ajo u nda me yllin e tij Cohen Verwein, i cili është nëntë vjet më i madhi i saj, gjithashtu një patinator shpejtësie, pasi ajo nuk mund ta duronte më mashtrimet e tij.

Leerdam ishte favorit për të fituar medaljen e artë në Lojërat Olimpike të Pekinit, por në fund iu desh të kënaqej me argjendin. Një nga arsyet për këtë ishin problemet në marrëdhënien e tyre, të cilat Cohen padyshim nuk i ndjeu, sepse fitoi dy medalje të arta në të njëjtat Lojëra.

“Ka disa kohë që po ndodh. Është veçanërisht e keqe kur mendoni se marrëdhënia juaj është në telashe gjatë sezonit olimpik. Vazhdoi gjatë verës, dhe më në fund ne u ndalëm. Ishim bashkë 24 orë në ditë, shtatë ditë në javë. Ishte shumë për t’u mësuar dhe nuk ishte e lehtë”, zbuloi Juta Leerdam. Kjo është një holandeze që tërheq vëmendjen jashtë sheshit të akullit dhe ndiqet nga 3,300,000 njerëz në Instagram. /abcnews.al/