10 thënjet gazmore nga Beniada që u bënë virale në internet

Beniada është njëra prej finalistëve të Big Brother Vip. Situatat në të cilat ajo është përfshirë na kanë bërë shpesh për të qeshur.

Me shqipen e saj përzier me italishten, spontanitetin dhe të qeshurën karakteristike, duket se Beniada do të jetë një prej personazheve që do të kujtohet edhe pas përfundimit të BBV. Disa nga shprehjet e saj kujtohen dhe madje janë bërë edhe meme. Ne po ju sjellim ndërmend disa prej tyre.

1. Për kokën e Zotit!

2. Dajë Pashuku, mirëmëngjes dajë Pashuku!

3. Beatriti, Betrinti, Betrunti, Butrinti!

4. O profum, profumi im, hajde luj pa pushim.

5. Dua të shëndoshem, dua të ha bukë, Vëllai i Madh na ka lënë pa zero baxheti.

6. Ydhi Dhimani-Ylli Limani.

7. Jam bërë si zarzavate, çfarë është “zarzavate”?

8. Arjola, lopa po qan.

9. Therreze, me patate, karrota, kam marrë dhe içik qepë.(thjerrëza).

10. Dua të ha një ëmbëlsirë, dua të ha një gjë të mirë./M.M-dritare.net