Kamberi: “Ndjehem krenarë me djemtë dhe vajzat, burrat dhe grate, të rinjtë e të rejat e PVD-së”

Kyetari i Partisë për Veprim Demokratik njëherit edhe Deputeti Shiap Kamberi ka shkruar se është krenar…

Mustafi: “Jam i përkushtuar me mendje dhe zemër që të fitojmë bashkë. Të udhëheqim bashkë”.

Ragmi Mustafi shprehet falënderues ndaj subjektit të PVD-së për besimin që i ka dhënë si kandidat…

Premtoi sigurimin e librave shkollor shqip dhe e realizoi premtimin Ragmi Mustafi

Në fundin e vitit 2018 premtoi se gjatë mandatit të tij në krye të Këshillit Kombëtar…

Kryeministri Kurti mirëpriti deputetin shqiptar, Shaip Kamberi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, mirëpriti në takim deputetin e vetëm shqiptar në Kuvendin…

Kush është Ragmi Mustafi kandidat për kryetar të komunës së Bujanocit ?!

Ragmi Mustafi ka lindur dhe është rritur në fshatin Tërnoc i Madh të komunës së Bujanocit,…

Me moton “ Poezia na bashkon” , Blioteka ‘’ 14. Nëntori’’ në Bujanoc ka mbajtur garat ndërkomunale të recitimit

Janë mbajtur garat ndërkomunale te recitimit të organizuara nga Biblioteka ” 14. Nëntori” në Bujanoc, ku…

Ekspozohen Tituj të rinj të librave në Bibliotekën ” 14 Nëntori” në Bujanoc

Në Bibliotekën “14 Nëntori” në Bujanoc  janë ekspozuar tituj të rinj të librave në Gjuhën Shqipe…

Xhaka e Shaqiri, në mesin e futbollistëve më të mirë të Zvicrës

Gazeta zvicerane “Blick” të martën ka publikuar listën e 15 futbollistëve më të mirë në histori…

Paditet Komuna e Bujanocit, 110 landë për tre muaj ?!

Sot gjatë seancës së pestë të Këshillit Komunal të Komunës së Bujanocit është aprovuar edhe ”…

Çfarë ndodh nëse nuk paguani taksat në Zvicërr?

Në shumicën e kantoneve banorët kanë kohë deri në fund të muajit, më 31 mars, për…