Abazoviq takon Gjokoviqin!

Kryeministri në detyrë i Malit të Zi, Dritan Abazovic është takuar me tenistin serb, Novak Djokovic.

Ky takim i tyre ndodhi në duelin e mbrëmshëm të Ligës së Kampionëve mes Milanit dhe Interit.

Djokovic shpesh ka përkrahur publikisht thirrjet nacionaliste kundër shqiptarëve.

“Mbrëmë një ndeshje miqësore me të madhin Nole në San Siro. Eshte e vertete qe beme tifo per ekipe te ndryshme dhe se prape u largova nga stadiumi me i kenaqur pas lojes madheshtore te Interit, por nuk ndikoi shume ne disponimin e mire te kampionit te botes dhe njeriut te madh si Djokovic”, shkroi ai