Arrestohet ish-futbollisti i Bajernit të Mynihut për protestat masive në Iran

Protestat në Iran duket se nuk kanë të ndalur, gjë që po ndikon shumë edhe në botën e sportit, ku së fundmi kërkohet përjashtimi i saj nga Botërori.

Siç raporton “Bild”, në protestat masive është arrestuar dhe ish-futbollisti i Bajernit të Mynihut, Ali Daei.
Ai prej kohësh ishte në mbështetje të protestës për vrasjen e Mahsa Aminit dhe duket se kjo gjë ka sjellë dhe arrestimin e tij nga ana e policisë.