Botërori vijon sot me katër ndeshje interesante

Kampionati Botëror vijon edhe sot me ndeshje interesante, në kuadër të fazës së grupeve.
Katër ndeshje janë të parapara gjatë ditës së sotme dhe spektakli fillon që prej orës 11:00.

Në këtë kohë Uellsi do ta presë Iranin, me vendasit që në letër janë më favoritë.

Uellsianët u ndalën në barazim nga ShBA në ndeshjen e parë, kurse Irani humbi me rezultat të thellë, 6-2, ndaj Anglisë.

Ndeshja tjetër është ajo në mes të mikpritësit të Botërorit, Katarit, që luan ndaj Senegalit. Kjo përballje do të fillojë në orën 14:00.

Tri orë më pas do të luajë Holanda e cila ka punë me Ekuadorin në orën 17:00, kurse ndeshja e mbrëmjes do të jetë ajo në mes të Anglisë dhe ShBA në orën 20:00.