Formimi i institucioneve të reja, Osmani e Kurti takojnë sot përfaqësuesit e PDK-së dhe AAK-së

Ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani dhe kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti kanë caktuar…

LDK publikon listën e anëtarëve të Këshillit të Përgjithshëm

Lidhja Demokratike e Kosovës ka publikuar listën me anëtarët e Këshillit të Përgjithshëm të partisë. Kjo…

Bashkëpartiakët urojnë Lumir Abdixhikun për zgjedhjen kryetar të LDK-së

Delegatët e Kuvendit Zgjedhor të LDK-së, kanë zgjedhur sot për kryetar të ri të këtij subjekti,…

Kurti uron Abdixhikun: Nga ana ime, vullneti e korrektësia për bashkëpunim nuk do të mungojë asnjëherë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka uruar Lumir Abdixhikun, i cili sot u zgjodh kryetar…

Konfiskimi i pasurisë së paligjshme prioritet për LVV, shoqëria civile skeptike për rezultatet

Lufta ndaj pasurimit të paligjshëm pritet të jetë ndër prioritet kryesore të qeverisë së re të…

Udhëkryqi i LDK-së

Historiani Jusuf Buxhovi, që ka qenë një ndër themeluesit e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) në…

Këta janë 120 deputetët e legjislaturës së re të Kuvendit të Kosovës

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar rezultatet e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të mbajtura më 14…

Certifikohen rezultatet e zgjedhjeve parlamentare, LVV merr 50.28%, siguron 58 ulëse në kuvend

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve certifikoi të shtunën rezultatin e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 14 shkurtit,…

Balje pasi Supremja ia dha mandatin: E votoj Kurtin për kryeministër dhe Osmanin për presidente

Kryetarja e Unionit Socialdemokrat, Duda Balje ka reaguar pasi Supremja hodhi poshtë ankesat e Adrijana Hoxhiqit.…

Rama fton mjekët nga Kosova t’i marrin dozat e vaksinave në Kukës

Në Shqipëri, këtë të diel në aeroportin “Nënë Tereza” kanë mbërritur 38 mijë e 400 doza…