Kosovë: Vazhdon rritja e rasteve me COVID-19, konfirmohen 730 raste të reja dhe humbin jetën gjashtë persona

Në 24 orët e fundit në Kosovë nga coronavirusi kanë humbur jetën gjashtë  persona ndërsa janë…

Kurti: Demonstratat e ’81 filluan fundin e një federate të padrejtë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti ka përkujtuar demonstratat studentore të vitit 1981, me kërkesën për…

Rreth 200 mijë qytetarë në Maqedoni vuajnë nga sëmundjet e veshkave

Rreth 200 mijë qytetarë në vend kanë ndonjë formë të sëmundjes së veshkave, ndërsa në dializë…

Maqedonia e Veriut nuk është kualifikuar për marrjen e ndihmës përmes Fondit për Solidaritet të BE-së

Për arsye të cilësisë dhe menaxhimit në kohë të financave shtetërore në sektorin e shëndetësisë, si…

Shqipëri, 16 viktima dhe 602 raste të reja në 24 orët e fundit

Shqipëria vazhdon të regjistrojë një numër të lartë të viktimave si pasojë e sëmundjes infektuese coronavirus,…

Kurti: Demonstratat e ’81 filluan fundin e një federate të padrejtë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti ka përkujtuar demonstratat studentore të vitit 1981, me kërkesën për…

Rama kërkon përjashtimin e kryetarit të Vlorës nga Partia Socialiste

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka kërkuar që të përjashtohet nga Partia Socialiste Dritan Leli, kreu…

Kurti e Osmani ftojnë në takim liderët e subjekteve PDK, AAK e LDK

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër, Albin Kurti dhe kandidatja për Presidente, Vjosa Osmani u kanë…

Dialogu Kosovë-Serbi të vazhdojë, BE të bëjë liberalizimin e vizave

Raportuesja e Kosovës në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, ka bërë të ditur se Komisioni i…

Shkarkohet gjyqtarja Sofija Laliçiq

Këshilli Gjyqësor sot shkarkoi gjyqtaren Sofija Laliçiq nga Gjykata Themelore Penale në Shkup. Laliçiq u përmend…