Aleksander Vuçiq: Vrasja e policit nuk iu desh askujt

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq po bën adresimin e tij, të parë sot, që nga akti…

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti thotë se bisedimet me Serbinë kanë arritur në qorrsokak

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se bisedimet e ndërmjetësuara nga Bashkimi Europian me Serbinë…

Momenti kur sulmues i arrestuar nga Policia dërgohet në stacion

Sulmuesi i arrestuar nga Policia e Kosovës dërgohet në stacionin policor. Janë publikuar fotografi nga momenti…

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani: Terroristët s’na zmbrapsin, vetëm e forcojnë vendosmërinë tonë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar sërish pas tensioneve që po vazhdojnë në Veri. Osmani…

Viola Von Cramon: Të vendoset prani e fuqishme e KFOR-it në gjithë Veriun e Kosovës

Raportuesja e Bashkimit Evropian për Kosovën, Viola von Cramon, ka dënuar sulmin në veri, ku u…

Kapet peng një nga agresorët, është i plagosur

Shkëmbimi i zjarrit në mes të Policisë dhe grupit të armatosur deri në “fyt” mëngjesin e…

Dyshohet edhe për disa sulmues të vrarë në Banjskë të Zveçanit

Shkëmbimi i zjarrit në mes të Policisë dhe grupit të armatosur deri në “fyt” mëngjesin e…

Në hyrje të Prishtinës vendoset baneri: “Të vdesësh për ATDHE është sikur të rilindësh përsëri”

Pas rastit tragjik në Zveçan, ku mbeti i vrarë nga grupet kriminale pjesëtari i Policisë së…

Plagoset edhe një polic i Policisë së Kosovës, gjendja e tij është stabile

Shkëmbimi i zjarrit në mes të Policisë dhe grupit të armatosur deri në “fyt” mëngjesin e…

Edhe një sulmues i vrarë në veri, gjenden dy trupat e tyre

Është vrarë edhe një sulmues tjetër në Banjskë të Zveçanit, duke e çuar kështu numrin e…