Themeluesit e BioNTech-ut parashikojnë fundin e fazës së kufizimeve

Strategjia e kufizimeve në pandeminë e Coronas shkakton gjithnjë e më shumë pakënaqësi në degë të…

Serbi: Brenda 24 orëve 4.232 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Serbi janë testuar 12.442 persona , ndërsa prej tyre 4.232…

Mjalti më i shtrenjti në botë gjindet në Turqi!

Një lloj mjalti i pazakontë në Turqi ka thyer rekordin për mjaltin më të shtrenjtë në…

Serbi: Mbi 2 milion doza të vaksinave kanë marrë qytetarët

Në Serbi deri tani janë dhënë 2.161.595 doza të vaksinës, ndërsa 857.934 persona tashmë kanë pranuar…

Vendet e BE-së do të rinisin imunizimin me AstraZeneca

Shtetet kryesore të Bashkimit Evropian do të rinisin imunizimin kundër koronavirusit me vaksinën AstraZeneca, pasi rregullatori…

Pse po rriten rastet me coronavirus pavarësisht vaksinimeve në Evropë?

Në të gjithë Bashkimin Evropian, rastet e COVID-19 kanë filluar të rriten në mënyrë të qëndrueshme,…

Rrëmuja me specializantët, vazhdon ikja e mjekëve nga Kosova

Mungesa e mentorëve, hapësirave të punës dhe mossistemimi i duhur e me kohë, janë disa prej…

Pas zbutjeve së masave anti-COVID, rritet numri i të infektuarve në Gjermani

Numri i të infektuarve me COVID-19 në mënyrë eksponenciale është duke u rritur në Gjermani, ka…

Infektologu Tolaj: Kosova duhet t’i pranojë vaksinat e AstraZeneca

Gjermania iu bashkua listës së shteteve të cilat kanë pezulluar përkohësisht përdorimin e vaksinës AstraZeneca. Ministri…

Shtetet që deri më tani kanë pezulluar përdorimin e vaksinës së AstraZenecas

Është rritur numri i shteteve që kanë pezulluar përdorimin e vaksinës kundër coronavirusit të kompanisë AstraZeneca,…