Dua Lipa feston ditëlindjen, kaq vite mbushi ylli i muzikës

Këngëtarja kosovare me famë botërore Dua Lipa, ditën e sotme feston ditëlindjen.

Bukuroshja ka mbushur plotë 28 vite jetë.

Nga urimet e shumta që ka marrë në mesin e tyre mori vëmendje ai i babait, Dukagjinit.

“Ngjyra që përputhet që nga dita e parë. Gëzuar ditëlindjen dashuria ime. Vazhdoni të shkëlqeni dhe kurrë mos ndaloni së qeni mahnitës”, ka shkruar Lipa në postimin e tij në ‘Facebook’./Indeksonline