Lacazette i drejtohet në shqip Granit Xhakës: “Vllau jem”

Granit Xhaka ishte protagonist në fitoren që Arsenali arriti në derbi përballë Totenhemit, duke realizuar golin e 3 me 1.

Për mesfushorin shqiptar erdhën shumë lëvdata, pasi paraqitja e tij në ndeshje ishte fantastike.

Ish-sulmuesi i Arsenalit, Aleksandër Lakazet, ka zgjedhur që t’i drejtohet në shqip Xhakës, duke postuar një foto nga goli i tij dhe ku shkruan: “Vllau jem”.