Liga Premier po e pret Dybalan

Një tjetër sezon i vështirë për Paulo Dybalan, e ardhmja e të cilit te Juventusi është në dilema.

Lëndimet e kanë penguar këtë edicion të tij, duke e kufizuar atë në vetëm 11 ndeshje në Serie A – 646 minuta – me vetëm dy golave të shënuara. Ndërsa në Ligën e Kampionëve ai filloi vetëm në dy nga pesë paraqitjet e tij.

Sipas Corriere dello Sport, eliminimi i Juventusit nga gara më e madhe për klube në Evropë nga Porto do të ketë pasoja dhe Dybalan, që është i etur të largohet në drejtim të Ligës Premier.

Manchester United dhe Tottenham Hotspur të dy kanë qenë të lidhur me argjentinasi në të kaluarën, dhe duke pasur parasysh kontratën e tij që skadon në 2022, ai mund të jetë në dispozicion me një tarifë të reduktuar gjatë verës.

La Joya ka kohë që po e kërkon largimin dhe kjo verë do të jetë vendimtare për të.

Ai nuk ka luajtur rregullisht te Zonja e Vjetër dhe kjo ka bërë që ai të mendojë për të ardhmen e tij, që mund të jetë tani në Ligën Premier. /Telegrafi/