Tronditet Ishulli nga skandali, lojtarët e Manchester United përleshen, mallkimet dhe ofendimet shpërthyen në dhomat e zhveshjes!

Klubi i futbollit Manchester United prej vitesh funksionon nën mbulesën e polemikave dhe skandaleve dhe tashmë ka ndodhur një tjetër në një sërë ngjarjesh tronditëse në radhët e gjigantëve të Premierligës.

Një natë më parë, “djajtë e kuq” mposhtën Evertonin në “Goodison”, por skandali që trondit futbollin ishullor lidhet me fundjavën e kaluar dhe debaklin në derbin e qytetit ndaj Manchester Cityt.
Sipas britanikes “San”, mes Lisandro Martinez dhe Scott McTomini ka pasur një përplasje fizike.

Trajneri i skuadrës, Erik ten Haga, më pas ka zhvilluar një takim me qëllim që secili prej lojtarëve të tij të thotë hapur se çfarë po i shqetëson.

Më pas, luftaraku argjentinas dhe skocezi drejtuan kritika ndaj njëri-tjetrit.

Pas humbjes, “kokat e nxehta” sulmuan njëri-tjetrin dhe McTominay dhe Martinez ofenduan njëri-tjetrin me sharjet më të tmerrshme, ndërsa shokët e skuadrës tentonin t’i ndajnë.

Eksperti holandez në pankinën e kuqezinjve të United tha më pas se ishte i lumtur që e pa pasionin në dhomën e tij të zhveshjes dhe nuk duket se e ka prishur atmosferën, kështu që skuadra nga “Old Trafford” arriti të marrë tre pikët në udhëtim në një ndeshje të nxehtë si mysafir në Liverpool këtë fundjavë.

Ndeshja u zgjidh me golin e tij të 700-të në karrierë nga Cristiano Ronaldo.