Kurti e Osmani ftojnë në takim liderët e subjekteve PDK, AAK e LDK

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër, Albin Kurti dhe kandidatja për Presidente, Vjosa Osmani u kanë…

Vaksina me një dozë e Johnson&Johnson merr “dritën e gjelbër” nga rregullatori i BE-së

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) ka rekomanduar dhënien e një autorizimi të kushtëzuar të marketingut për…

Milioneri në Zvicër që paguan dënimet e grave që veshin Nikab!

Aktivisti dhe milioneri francezo-algjerian, Rachid Nekkaz dëshiron të paguajë të gjitha dënimet e grave që veshin…

Vala e tretë e pandemisë ka filluar në Gjermani

Vala e tretë e coronavirusit ka filluar në shtetin gjerman, tha presidenti i Institutit të Berlinit,…

Tadiq: Vuçiq ringjalli trashëgiminë e Millosheviqit

Sot, Serbia është një vend krejtësisht i ndryshëm për sa i përket civilizimit krahasuar me atë…

Fyejnë Erdoganin, 13 turq përfundojnë në burg

Policia turke ka arrestuar 13 persona që morën pjesë në marshim me rastin e Ditës së…

Sllovenët e infektuar me coronavirus, do të marrin vetëm një dozë të vaksinës

Qeveria e Sllovenisë ka marrë një vendim rreth vaksinimit kundër coronavirusit. Në fakt, njerëzit që janë…

Pesë persona dënohen me burg të përjetshëm për vrasjen e ambasadorit rus në Ankara

Një gjykatë në shtetin turk ka dënuar pesë persona me burgim të përjetshëm për përfshirje në…

Situata pandemike në jug të Serbisë gjithnjë duke u përkeqësuar!

Këtë njoftim e ka bërë zv. drejtori i Qendrës Klinike në Nish, Prof. Dr Radmillo Jankoviq,…

Masat e reja në Serbi

Këto janë masat n] fuqi nga 8 Marsi – Nga e hëna të gjitha Shkollat e…