Shqipëri, 16 viktima dhe 602 raste të reja në 24 orët e fundit

Shqipëria vazhdon të regjistrojë një numër të lartë të viktimave si pasojë e sëmundjes infektuese coronavirus,…

Kurti: Demonstratat e ’81 filluan fundin e një federate të padrejtë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti ka përkujtuar demonstratat studentore të vitit 1981, me kërkesën për…

Rama kërkon përjashtimin e kryetarit të Vlorës nga Partia Socialiste

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka kërkuar që të përjashtohet nga Partia Socialiste Dritan Leli, kreu…

Kurti e Osmani ftojnë në takim liderët e subjekteve PDK, AAK e LDK

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër, Albin Kurti dhe kandidatja për Presidente, Vjosa Osmani u kanë…

Vaksina me një dozë e Johnson&Johnson merr “dritën e gjelbër” nga rregullatori i BE-së

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) ka rekomanduar dhënien e një autorizimi të kushtëzuar të marketingut për…

Milioneri në Zvicër që paguan dënimet e grave që veshin Nikab!

Aktivisti dhe milioneri francezo-algjerian, Rachid Nekkaz dëshiron të paguajë të gjitha dënimet e grave që veshin…

Vala e tretë e pandemisë ka filluar në Gjermani

Vala e tretë e coronavirusit ka filluar në shtetin gjerman, tha presidenti i Institutit të Berlinit,…

Tadiq: Vuçiq ringjalli trashëgiminë e Millosheviqit

Sot, Serbia është një vend krejtësisht i ndryshëm për sa i përket civilizimit krahasuar me atë…

Fyejnë Erdoganin, 13 turq përfundojnë në burg

Policia turke ka arrestuar 13 persona që morën pjesë në marshim me rastin e Ditës së…

Sllovenët e infektuar me coronavirus, do të marrin vetëm një dozë të vaksinës

Qeveria e Sllovenisë ka marrë një vendim rreth vaksinimit kundër coronavirusit. Në fakt, njerëzit që janë…