Sot varroset 35-vjeçarja që u vra nga ish-bashkëshorti i saj

35-vjeçarja shtatzënë, që dyshohet se u vra nga ish-bashkëshorti i saj para Klinikës së Gjinekologjisë në…

Vrasjet që tronditën Kosovën: Brenda një jave dy gra u privuan nga jeta në mënyrë makabre nga burrat e tyre

Brenda një jave Kosova u trondit nga dy krime monstruoze. Dy gra u privuan nga jeta…

Ambasadorët e BE-së çojnë përpara procesin e liberalizimit të vizave

Ambasadorët e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian janë pajtuar të mërkurën për t’i dhënë mandatin Këshillit…

Preshevë: Në kufi ndalohet kamioni me marihuanën e fshehur në kompresorin e ajrit

Një tentim për kontrabandim të më pak se 32 kilogramë marijuanë në pikën kufitare të Preshevës…

Koncerti i Duas në Tiranë theu rekord botëror

Artistja kosovare me famë botërore, Dua Lipa theu çdo rekord në koncertin për nder të 28…

Sot është radha e Francës dhe Argjentinës për të zbritur në fushë, ja 4 duelet interesante

Edhe dita e sotme do të rezervojë katër duele interesante që do të jenë të fundit…

Gazetari i zhdukur në Turqi përfundon në prangat e Gardës Revolucionare iraniane

Një gazetar disident iranian, që u zhduk në Turqi në muajin maj, tani është i arrestuar…

Thirje publike për ndarjen e mjeteve për transport për nxënësit e shkollës së mesme

Në bazë të Vendimit të Shërbimit Trupit Koordinues të Qeverisë së RS për Komunat Preshevë, Bujanoc…

Nga Irani vjen çmenduria e radhës, ky është kërcënimi për futbollistët tyre

Ky Botëror i Katarit është i pazakontë! Nisi i tillë, po vazhdon po njësoj dhe fundi…

Preshevë: Ndalohen dy shtetas të huaj, tentuan të kontrabandonin rreth 270 mijë euro

Kontrabanda e gati 270.000 eurove të fshehura në hapësirat e dyshemesë, në pjesën e baterive dhe…