Sali Berisha rikthehet në listën e deputetëve të grupin parlamentar të opozitës

Deputeti i opozitës Gazment Bardhi rikthen në grup parlamentar të gjithë deputetët e përjashtuar. Tashmë, pjesë…

Anëtarësimi i Kosovës në Këshillin e Evropës në duart e QUINT-it

Kosova nuk mund të llogarisë se i ka votat e sigurta në Këshillin Ministror të Këshillit…

FH: Refuzimi i Serbisë për ta njohur Kosovën, sfidë e madhe në demokratizim

Pavarësisht një viti të turbullt për shoqërinë civile dhe qytetarët e Kosovës, pozita e këtij vendi…

Lista Serbe kundër votimit të 21 prillit, Knaus: Strategjia ndërkombëtare dështoi, nëse BE s’zgjohet, do të ketë luftë

Gerald Knaus nga Iniciativa Europiane për Stabilitet thotë se kriza në Kosovë që e nxiti dhunën…

BE-ja fton serbët të votojnë dhe të regjistrohen

BE-ja ka rikujtuar se është kyç që zgjedhjet lokale në katër komuna të veriut të Kosovës…

Asambleja Parlamentare e KiE: Debati për aplikimin e Kosovës për anëtarësim, ngjarja kryesore e sesionit pranveror

Kërkesa e Kosovës për t’u bërë anëtare e Këshillit të Evropës do të jetë puna kryesore…

Sot fillon regjistrimi i popullsisë në Kosovë

Sheshi i kryeqytetit të Kosovës, Prishtinë. Fotografi nga arkivi. Shpërndaje Printoje Regjistrimi i popullsisë në Kosovë…

Pas vizitës në veri, Sveçla: Po punojmë për sigurinë e vendit në çdo cep

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, pas vizitës së tij në veri të vendit, ka…

Bislimi e Petkoviqi takohen sot në Bruksel

Sot, kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi përkatësisht Petar Petkoviq, do të takohen në Bruksel…

Kujdes: Ashpërsohen gjobat për kundërvajtësit në trafikun Kosovar

Nga sot, 3 prill, hyjnë në fuqi gjobat më të ashpra për kundërvajtësit në trafik. Ligji…