Sot varroset 35-vjeçarja që u vra nga ish-bashkëshorti i saj

35-vjeçarja shtatzënë, që dyshohet se u vra nga ish-bashkëshorti i saj para Klinikës së Gjinekologjisë në…

Vrasjet që tronditën Kosovën: Brenda një jave dy gra u privuan nga jeta në mënyrë makabre nga burrat e tyre

Brenda një jave Kosova u trondit nga dy krime monstruoze. Dy gra u privuan nga jeta…

Ambasadorët e BE-së çojnë përpara procesin e liberalizimit të vizave

Ambasadorët e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian janë pajtuar të mërkurën për t’i dhënë mandatin Këshillit…

Hajnat bëjnë kërdi në lagjen Qëndresa, ‘avullojnë’ mbi 17 mijë euro para dhe gjësende me vlerë nga një shtëpi

Një fenomen mjaft shqetësues për qytetarët janë bërë vjedhjet e shpeshta nëpër shtëpi, që po shkaktojnë…

Aksion në Kamenicë për kapjen e shqiptarit të kërkuar nga Interpoli, ishte dënuar nga Gjermania për drogë

Jo rrallëherë shqiptarët e kërkuar nga shtete të ndryshme në Evropë ku kanë jetuar dhe dyshohet…

“Nëna rriti e vetme gjashtë fëmijë, babai na vdiq në luftë”, Qëndron Kastrati rrëfen historinë e jetës së tij

Ish-kryetari i Kamenicës, Qëndron Kastrati, ka rrëfyer momentet e tij më të mira dhe ato më…

Edhe një rast tjetër i turpshëm në Gjilan, Arrestohet 53-vjeçari, dyshohet se ngacmoi një të mitur

Një burrë i moshës 53-vjeçare është arrestuar në Gjilan. Ai dyshohet se e ka ngacmuar një…

Publikohen pamjet nga rrahja e logopedit Iljasa Fazliu në Gjilan

Një rast i rëndë ka ndodhur së fundmi në një klinikë private në Gjilan, ku doktori…

Begaj i dorëzon Dua Lipës dekretin e shtetësisë shqiptare

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka njoftuar se i ka dorëzuar dekretin e shtetësisë shqiptare, këngëtares…

Përveç logopedit, arrestohen edhe babai dhe mixha i 5 vjeçares me autizëm, rrahën Fazliun

Insajderi ka publikuar video inqizime se si logopedi nga Gjilani Iljasa Fazliu abuzon psiqikisht me një…