Sulmet kibernetike ndaj mediave dhe institucioneve në Kosovë, deklarohet Prokuroria

Kohëve të fundit në Kosovë ka pasur sulme të shumta kibernetike, ku cak kanë qenë kryesisht…

Mark Zuckerberg pranon gabimin e madh që bëri me Facebook dhe Instagram

Bëhet e ditur se Facebook-u ka qenë në telashe të mëdha së fundmi, gjë që mund…

Mbi 100 milion video të fshira nga TikTok, shkak shkelja e rregullave të përdorimit

Së fundmi rrjeti social TikTok ka bërë të ditur se ka fshirë më shumë se 113…

Nëse shihni këto shenja, atëherë celulari juaj është hakuar

Mund t’ju duket e çuditshme por po ka disa raste të personave të cilëve u është…

Instagrami ka një risi për publikimin e storieve

Instagrami ka lansuar një mundësi të te për përdoruesit e saj. Bëhet fjalë për storiet në…

WhatsApp teston video thirrjet për grup të madhë

Aplikacioni popullor WhatsApp prezanton veçori të reja që do të përmirësojnë përvojën e përdoruesit. WhatsApp ka…

Si të mbroheni prej sulmeve kibernetike?

“Mos jepni të dhëna personale në ueb-faqet që nuk ofrojnë siguri dhe mos hapni emaile të…

Më produktive është puna nga shtëpia apo nga zyra?  

Shefat shqetësohen se puna nga shtëpia nuk është po aq produktive sa të qenurit në zyrë.…

Harrojeni “Screen recording”, WhatsApp po shton opsionin e ri 

WhatsApp po punon për një ndryshim të madh në aplikacion. Ai do mundësojë shpërndarjen e mesazheve zanore…

Samsung arrin marrëveshje me Qualcomm, konfirmon se Galaxy S23 do ta ketë çipin Snapdragon edhe në versionet globale

Samsung dhe Qualcomm sapo janë futur në një partneritet shumë vjeçar, ku prodhuesi i telefonave të…