Gjakovë: Arrestohen një mashkull dhe një femër, i ekspozuan armët në rrjetet sociale

Dy persona, një femër shtetase e Shqipërisë dhe një mashkull shtetas i Kosovës janë arrestuar në Gjakovë.

Ata dyshohen se i kanë ekspozuar armët në rrjetet sociale.

Pas intervistimit, 30 vjeçari F.B, ka pranuar se posedon armë në mënyrë të paautorizuar.

I njëjti i ka dorëzuar dy pistoleta, dy karikatorë dhe gjashtë fishekë.

“Arma dhe municioni janë sekuestruar, ndërsa të dyshuarit pas përfundimit të procedurave policore, me vendim të prokurorit të shtetit janë liruar në procedurë të rregullt. Ndaj tyre është iniciuar rast “Mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve”, thuhet në njoftim përcjell Klankosova.tv