Juventusi diskuton me Ronaldon për të ardhmen

Juventusi thuhet se po planifikon të rindërtojë ekipin dhe do të diskutojë me Cristiano Ronaldon për të ardhmen e tij.

Sipas gazetës Tuttosport, e ardhmja e yllit portugez në Juventus është në dyshim pas një sezoni të vështirë, pasi Andrea Pirlo vazhdon të jetë i ngarkuar me një projekt rinovimi në Allianz Stadium.

36-vjeçari ka shënuar 20 gola në 22 ndeshje në Serie A dhe kontrata e tij aktuale skadon në qershor 2022.

Gazetari Fabrizio Romano raporton se Bianconerët do të ulet me veteranin dhe do të diskutojnë për të ardhmen, duke sugjeruar se ka një mundësi që ish-ylli i Manchester Unitedit dhe Real Madridit të largohet një vit më herët.

Por, La Gazzetta dello Sport raporton se Cristiano nuk mund të jetë i lumtur, por ai e di që nuk është e lehtë të gjesh një klub që i garanton të njëjtën pagë.

Raporti pretendon se zgjidhja më e mundshme do të ishte të plotësohet kontrata deri në fund të sezonit të ardhshëm.

Megjithatë, gazeta thekson se Juve do të ndihmohej në tregun e transferimeve pa pagën e tij, por që “askush në Continassa nuk do të ëndërronte ta përcaktonte Ronaldon si një barrë”.

Ronaldo ka sjellë përfitime tregtare, por gjithashtu ka zvogëluar burimet për tregun e transferimeve dhe situata është bërë më e komplikuar gjatë pandemisë së coronavirusit.

Ka shumë dyshime tek Zonja e Vjetër, por Ronaldo ka shumë të ngjarë të qëndrojë në Juventus për një sezon më shumë.